niedziela, 13 lipca 2014

ENGLISH MATTERS | BUSINESS ENGLISH

  Dzisiaj mam dla Was coś zupełnie nowego. Nigdy nie miałam okazji recenzować żadnego czasopisma, więc jest to też dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie. Uwielbiam czytać gazety, wole to niż internetowe portale. Dlatego bez wahania zgodziłam się recenzować czasopisma Wydawnictwa Colourful. Jest to nie tylko świetna forma nauki obcych języków (w moim przypadku języka angielskiego), ale także dzięki czasopismom poznajemy obcą kulturę i ciekawe miejsca.  Mam dla Was dwa czasopisma tego Wydawnictwa. Oba pomagają w nauce języka angielskiego.
Na początku chciałabym przedstawić Wam magazyn ENGLISH MATTERS.
Co w nim znajdziemy?
W dziale THIS AND THAT mamy nieco informacji matematycznych, czyli jak po angielsku jest np. jedna druga, jak nazywamy matematyczne symbole itp. 
Mamy coś na poprawę humoru czyli nazwy produktów, które być może nas rozbawią.
PEOPLE AND LIFESTYLE
Bardzo ciekawy artykuł o  nowoczesnej architekturze  i budynkach, które mogą budzić podziw. Wzmianka min. o bibliotece w Kansas, która z zewnątrz wygląda jak obrócone grzbietem książki. 
W tym dziale również opisana została historia nauczycielki, która jest także tatuażystką. Krótki wywiad. 
Następnie coś o Lorde czyli młodej piosenkarce. Opisana została jej kariera od samego początku. Tu muszę coś dodać.. Ten artykuł zmienił nieco moje zdanie na temat tej artystki, oczywiście na plus. W gratisie dostaliśmy wnikliwe tłumaczenie jednej z piosenek Lorde. 
CULTURE
Co nieco o różnicach między Brytyjczykami a Anglikami.
Bardzo podobał mi się artykuł zatytułowany Bad Boys, który opisuje czterech mężczyzn, którzy kiedyś dopuścili się jakieś zbrodni. 
LANGUAGE
Tu znajdziemy nieco informacji o prywatnych nauczycielach języka angielskiego. Artykuł odpowiada na kilka ważnych i istotnych pytań. 
SCIENCE
Co nieco o naszym IQ i czy to tak naprawdę jest ważne. Przyznam, ze ten artykuł przysporzył mi najwięcej problemów. 
TRAVEL
Wyruszamy na Maltę. Poznajemy walory tej wyspy. Następny kierunek Wielka Brytania. Poznajemy ciekawe miejsca o których nie miałam bladego pojęcia. 
CONVERSATION MATTERS
Gratka dla tych, którzy lubią filtrować. Przedstawiono kilka sytuacji, w których każdy może się znaleźć podczas randki, a także zwykłej codziennej rutyny
LEISURE
Dowiemy się co oglądają Brytyjskie nastolatki. 
   Po przeczytaniu całego czasopisma jestem bardzo zadowolona. Poznałam wiele ciekawych słówek, które zawsze są wyjaśnione obok tekstu, więc nie macie się o co martwić. Każdy, kto posiada tą gazetę może ściągnąć sobie listę tych słówek, a następnie wydrukować. Dodatkowo jest możliwość odczytania artykułów w formacie mp3. Zachęcam Was do kupienia tej gazety, ponieważ ona naprawdę pomaga w nauce języka angielskiego. 
CENA: 9.50 zł


BUSINESS ENGLISH jest w porównaniu do ENGLISH MATTERS bardziej rozbudowany. Artykuły są dłuższe, a niektóre słówka trudniejsze. 
Czasopismo jest grubsze i droższe, a jej głównym celem jest nauczenie nas wszystkiego o biznesie oczywiście po angielsku. 
IN BRIEF 
Artykuł o reklamie i ciekawym kanale DogTV
INTERNATIONAL
Co nieco o niemieckim eksporcie. 
W tym dziale bardzo spodobał mi się artykuł o Szkocji. Daniel Sandford oprowadza nas po jak się okazuje pięknym miejscu. 
Kolejnym artykułem, który również mi się spodobał  była krótka opowieść o transporcie żywności.
COVER STORY
Artykuł zatytułowany To Haven or Have Not jest głównie o podatkach. Moim zdaniem może to zainteresować głównie dorosłe osoby. 
BUSINESS PROFILE
Tutaj znajdziemy ciekawy tekst o Bubble Tea, z którym warto się zapoznać.
BUSINESS WOMAN
Artykuł, który najbardziej mi się spodobał jest o znanej nam wszystkim Lady Gaga. Podobnie jak w przypadku Lorde, ten artykuł zmienił moje zdanie na temat tej artystki. Znajdziecie co nieco o początkach jej kariery, a także jej fanach. Okazuje się, że Lady Gaga to całkiem mądra bizneswoman. 
BUSINESS TRENDS
Coś dla osób interesujących się gotowaniem i znanymi szefami kuchni.
No i oczywiście artykuł, który każdemu molowi książkowemu przypadnie do gusty, czyli odwieczne pytanie co lepsze E-book czy tradycyjna forma książki. 
MONEY 
Poznamy takie grube ryby jak Car Nicholas II czy też Henry Ford. Małe cofniecie się w czasie.
TRAVEL
Tym razem poznamy Portugalię wraz z jej pięknymi krajobrazami. 
TECHNOLOGY
Coś o sztucznej inteligencji i o tym jaki będzie miała ona wpływ w przyszłości. 

Dodatkowo na samym końcu gazety znajdziemy BUSINESS LANGUAGE będziemy mogli poćwiczyć i sprawdzić nasze umiejętności.

Wydaje mi się , że ta gazeta nie spodoba się każdemu, ale jeżeli lubisz poznawać świat od strony biznesowej to serdecznie cię zachęcam. Jak widzicie gazeta jest bardziej rozbudowana co oznacza, ze cena też jest wyższa.  Jednak podobnie jsk  w ENGLISH MATTERS mamy okazje posłuchania kilku artykułów co jak dla mnie jest dużym plusem. 

CENA: 19.50 zł


Pozdrawiam
-Alice13 komentarzy:

 1. Ja czytam tylko English Matters i jestem bardzo zadowolona z tych magazynów:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam tych magazynów, ale wyglądają interesująco. Chętnie je poznam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam angielskich, bo niewiele umiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedługo zapoznam się z moimi numerami ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam i czytałam tyle o tych magazynach, że chyba muszę im się bliżej przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię ten magazyn. To świetne połączenie nauki z rozrywką.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsze słyszę. Ciesze się, bo zauważyłem, że dodałaś "Bosy" do "Chcę przeczytać". ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam angielski :3 Mam jeden numer English Matters bardzo mi się spodobał, ten muszę sobie kupić. Natomiast Business English mnie nie przkonuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie czytam czasopism, tymbardziej takich jak te, które zrecenzowałaś wyżej. Wybrałam klasę z rozszerzonym językiem angielskim, a trochę z tym leżę, więc muszę się przed wrześniem podszkolić, żeby nie wyjść na kogoś tępego. Poszukam tych magazynów.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Te czasopisma są, jak widzę, bardzo popularne na blogach książkowych. :) I w sumie nie ma się czemu dziwić, podczytywałam je kilka razy w empiku i znalazłam kilka fajnych artykułów.
  "każdemu molowi książkowemu przypadnie do gusty" - do gustu :) Swoją drogą, temat ebook vs. książka papierowa jest często poruszany, w tym roku pisałam już dwie takie rozprawki na angielskim. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie sięgnę po te magazyny :))

  OdpowiedzUsuń
 12. To wydawnictwo wydaje porządnie zrobione magazyny :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj w Kruczym Gnieździe!

The moon is my sun,
the night is my day.
Blood is my life,
and you are my prey.