poniedziałek, 6 lipca 2015

Liebster Blog Awards po raz.. no właśnie po raz który?


Postanowiłam zrezygnować dzisiaj z recenzji i odsunąć te plany na dalszy termin, a to tylko ze względu na nominację do bardzo sławnej już zabawy blogerskiej. Tym razem cieszę się z nominacji od Kyou z bloga Papierowe Miasta. Zapraszam do zapoznania się z pytaniami i odpowiedziami. 

Trzy książki, które Twoim zdaniem każdy powinien przeczytać? 

"Oskar i Pani Róża"
"Władca Pierścieni" 
Seria o Harrym Potterze

Ile obecnie posiadasz w domu książek? 

W całym domy? Hm.. Każdy z moich domowników ma swoją biblioteczkę i tak na oko wydaje mi się, że będzie to ok. 500 pozycji. 

Najlepszy polski autor? 

Andrzej Sapkowski

Wydawnictwo, które Twoim zdaniem wydaje najlepiej książki pod względem... wydania? 

Szczerze powiedziawszy nie znam odpowiedzi na to pytanie, gdyż rzadko kiedy patrzę na to jak wygląda pod względem graficznym i nie tylko książka. Wydawnictwa mają swoje wady i zalety, ale nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. 

Oglądasz na YouTube ludzi, którzy mówią o książkach? Jesli tak  - kogo lubisz najbardziej? 

Przyznam się szczerze, że YouTube służy mi jedynie do słuchania muzyki. Wolę raczej czytać o książkach niż o nich słuchać. 

Co musi mieć w sobie bohater książkowy, żeby stał sie Twoim ulubieńcem?

Musi nosić okulary korygujące wzrok, gdyż sama jestem okularnikiem. Musi być odważny, a zarazem skryty i bardzo wrażliwy. Małomówny, wyjątkowy. 

Wolisz czytać cykle czy jednotomowe powieści?

Zdecydowanie jednotomowe powieści, choć po cykle również zdarza mi się sięgać. 

Miejsce/miasto/książkowy świat w którym mógłby być Twój dom? 

Bardzo chciałabym zamieszkać w tunelach, które zostały opisane w książce o tym samym tytule. Jest to seria powieści, a świat wykreowany w tej pozycji jest bardzo mroczny co bardzo lubię. To sprawia, że chciałabym tam zamieszkać. 

Co sądzisz o chęci przeczytania wszystkich książek świata? 

Sądzę, że osoba, która chcę to zrobić jest bardzo ambitna, aczkolwiek nieco naiwna, bo każdy z nas wie, że niestety taka możliwość nie istnieje, bo zwyczajnie zabraknie nam czasu, zabraknie życia. Dlatego moim zdaniem warto zrobić obie listę książek, które najbardziej nas interesują i tracić jak najmniej naszego czasu na te gorsze pozycję. 

Wolisz pisać/czytać recenzję długie, czy raczej krótkie i zwięzłe? 

Uwielbiam czytać recenzję, które są długie, gdyż wtedy mogę wyrobić sobie odpowiednie zdanie na temat danej pozycji. Krótkie recenzje mi tego nie dają. Sama staram się pisać dużo, aczkolwiek z umiarem. 

Jeszcze raz pragnę podziękować za nominację. Była to miła i przyjemna odskocznia od recenzji. Nie obraźcie się, ale nie nominuję nikogo. Taki ze mnie leń.. 

Chciałabym Was również przeprosić za to, że w tą sobotę nie pojawił się post z cyklu Krucze Wieści. Ze względów osobistych nie mogłam go napisać, jednak obiecuję, że kolejny post pojawi się według terminu i będzie zawierał więcej informacji. Tymczasem życzę Wam udanego dnia. Korzystajcie z wakacji.. Ci co mogą oczywiście.. 

11 komentarzy:

 1. Gratuluję nominacji :) Też jestem zdania, że lepiej zrobić listę książek, ktore chce się przeczytać niż ogłaszać wszem i wobec, że planuje się przeczytać wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja wolę trochę krótsze recenzje ale staram się czytać wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie książkę "Oskar i Pani Róża" powinien przeczytać każdy. Jest absolutnie fantastyczna! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Oskara i Pani Róży" jeszcze nie czytałam, ale chce to szybko nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, przeczytanie wszystkich książek świata, chyba nie jest możliwe, tak samo jak przesłuchanie wszystkich piosenek, które do tej pory ujrzały światło dzienne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam twoje oryginalne podejście do... wszystkiego. Jak zwykle bardzo fajny post. Tak na marginesie to, tak Ci kiedyś obiecałem, że pooglądam AHS, tak skończyłem 4 sezon trzy dni temu. Najbardziej jednak podobał mi się trzeci sezon!
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie na pierwszą część kolekcji Gabriel Data summer 2015.
  www.gabriel-data.blogspot.com - MY BLOG
  Fashion Projects

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba jest nawet taka strona, która przelicza danej osobie, ile zajęłoby jej przeczytanie danej listy. Więc można od razu mniej więcej sprawdzić, czy się uda ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie muszę w końcu poznać pana Sapkowskiego. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. jednotomowe są lepsze wg mnie ;) ale serię Gone i Jutro pochłonęłam jednym tchem :)

  Pozdrawiam i życzę wspaniałego weekendu :)
  Anru,

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też używam youtube tylko do słuchania muzyki :))

  OdpowiedzUsuń

Witaj w Kruczym Gnieździe!

The moon is my sun,
the night is my day.
Blood is my life,
and you are my prey.