sobota, 5 września 2015

Krucze Wieści czyli cotygodniowy przegląd kulturowy.F I  L M Y 

INNI (2001) 

Grace wraz z dziećmi mieszka w olbrzymim domu mieszczącym się na wyspie u wybrzeży Anglii. Mąż Grace przebywa na wojnie i rodzina z niepokojem oczekuje nie tylko jego powrotu, ale każdej wiadomości od niego. Dzieci Grace cierpią na poważną chorobę, która uniemożliwia im przebywanie na słońcu. W związku z tym ich życie na wyspie reguluje szereg zasad, których łamać nie wolno. Pewnego dnia jednak Grace zostaje zmuszona do przyjęcia na służbę kilku mieszkańców wyspy. Wraz z ich przybyciem w posiadłości zaczynają dziać się dziwne rzeczyTUNEL (2006)

Pewnego dnia młodsza siostra Nany znika w tajemniczych okolicznościach po tym jak znajduje wyrzucony na peronie bilet. W międzyczasie szkolna koleżanka Nany – Kanae – zostaje nawiedzona przez nieznaną siłę, po tym, jak w jednym z przedziałów w pociągu znajduje bransoletkę. Nana i były kolejarz zgłębiają tajemnicę bransoletki i w ten sposób poznają historię kobiety, która zginęła w wypadku na tej linii kolejowej...

KOBIETA W CZERNI
(2012)

Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to Kobieta w czerni – mówi legenda Crythin Gifford. W pobliżu opuszczonej posiadłości, po zachodzie słońca, pojawia się kobieca postać ubrana na czarno. Zawsze, wkrótce potem w okolicy umiera dziecko. Po śmierci właścicielki Domu na Węgorzowych Moczarach do miasteczka przyjeżdża młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe), ma uporządkować jej sprawy spadkowe. Niewiele może się jednak dowiedzieć. Okoliczni mieszkańcy boją się mówić o tym, co zdarzyło się tu przed laty. W czasie odpływu sam Kipps udaje się do przeklętego miejsca. Nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii Crythin GiffordBEZ LITOŚCI 2
(2013)

Katie (Jemma Dallender), marząc o karierze modelki, przeprowadza się i bierze udział w kolejnych sesjach zdjęciowych. Jedna z nich zmienia się w koszmar, kiedy dziewczyna zostaje brutalnie pobita, zgwałcona i wywieziona za granicę. Pogrzebanej żywcem Katie udaje się jednak uciec. Owładnięta chęcią zemstą postanawia wymierzyć sprawiedliwość swoim bezwzględnym oprawcom.

AMITYVILLE ( 2005 ) 

13 listopada 1974 roku policja w hrabstwie Suffolk otrzymuje zawiadomienie o popełnieniu zbrodni. Policjanci natychmiast udają się pod wskazany adres: 112 Ocean Avenue na Long Island. Tam odkrywają przerażającą zbrodnię. Zbrodnię, która wstrząsnęła Ameryką. Sześciu członków rodziny zostało zastrzelonych w ich własnym domu. Kilka dni po tym wydarzeniu, do zbrodni przyznaje się Ronald De Feo Jr. Zeznaje, że zamordował swoich rodziców i czwórkę rodzeństwa. Jako motyw tej przerażającej zbrodni podaje "głosy", które słyszał w domu. Rok później George (Ryan Reynolds) i Kathy (Melissa George) Lutzowie, wraz z dziećmi wprowadzają się do domu w Amityville. Myślą, że wreszcie znaleźli wymarzone miejsce do życia. Jednak już wkrótce w domu ich marzeń zaczynają dziać się niewytłumaczalne i przerażające zdarzenia. Po 28 dniach koszmaru Lutzowie porzucają dom. Ledwo uchodzą z życiem. Ta historia zdarzyła się naprawdę. Szokujące zdarzenia sprzed 30 lat przyczyniły się do napisania bestsellera i stały się popularnym motywem horrorów.
M U Z Y K A


NICK CAVE
"O'Chilidren" 


Red Hot Chili Peppers
"Californiacation" 


Elliott Smith 
"Berween the Bars" 


Green Day
"Wake me up when september ends"


K S I Ą Ż K A 
T Y G O D N I A 

Nie jestem ekspertką w dziedzinie psychologii, psychiatrii czy dietetyki, ale jedną z wielu osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Jestem kobietą, która nie potrafiła zaakceptować pustki i beznadziejności, jakimi wypełniły mnie bulimia z depresją. Jestem kobietą, która po bardzo burzliwym wkroczeniu w dorosłość, znalazła w sobie wystarczająco dużo siły i determinacji, by swoje życie zmienić na lepsze i wygrać walkę z chorobą.
Autorka

Depresja, anoreksja, bulimia, okaleczanie się to problemy, z którymi spotykamy się coraz częściej. Walka z nimi jest trudna, bo wymaga emocjonalnej dojrzałości. Książka Natalii Krzesłowskiej to zapis zmagań autorki z tymi przypadłościami. Historia wzrusza swoją szczerością. Znajdziemy w niej opis etapów rozwijającej się choroby, walki o uwolnienie się, a przede wszystkim nadzieję.

Z A P O W I E D Ź
T Y G O D N I A


Pieśń Słonia

w kinach od 4 wrześniaMichael (Xavier Dolan) zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green, postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety wciąga doktora Greena w przebiegłą grę.
Opisy filmów oraz ich plakaty pochodzą ze strony filmweb. 

Dajcie znać w komentarzu jakich filmów z powyższej oferty chcielibyście przeczytać recenzję oraz czy chcielibyście aby posty z serii Kurcze Wieści pojawiały się także w roku szkolnym.


Pozdrowienia śle. 
Czarny Kruk. 

18 komentarzy:

 1. Kobieta w czerni bardzo przypadła mi do gustu jako przerywnik w nauce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytałabym twoją opinię na temat "Tunelu".Jeśli masz czas, możesz i teraz także prowadzić ten cykl :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba się wybiorę do kina na "Pieśń słonia", bardzo zaciekawił mnie ten film :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam film Kobieta w czerni i Amityville, to naprawdę bardzo dobre filmy i miło je wspominam ;) Aż bym sobie obejrzała je raz jeszcze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm... A ja chciałabym poczytać recenzje Bez litości 2 :) Oglądałam ten film jakiś czas temu i ciekawi mnie jakie są tworze wrażenia.
  http://zapachstron.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam "Innych" - świetny film. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie oglądałam tych filmów, ale ,,Inni " wydaję się być interesujący. RHCP i Green Day uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. "Kobietę w czerni'' mam w planach od dawna, natomiast reszty książek jeszcze nigdy nie widziałam, ale zainteresowałam się ''Innymi'' :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam film Inni, to jaki nastrój oddaje jest nie do podrobienia :)

  Zapraszam również do siebie :)
  http://poczytajmycos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. O Kobiecie w czerni z chęcią poczytałabym coś więcej.
  W roku szkolnym także może pojawiać się ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oglądałam "Kobietę w czerni", spodobała mi się (i bardzo starałam się nie widzieć Harry'ego Pottera). To krakanie przy odpaleniu bloga masz świetne, aż się wystraszyłam, bo miałam głośniki na maxa włączone :))))
  pozdrawiam ;)
  Latające książki

  OdpowiedzUsuń
 12. "kobietę w czerni" fantastycznie zestawia się w szkole z "Dziadami cz. II":)) Wypróbowałam:)
  Widziałaś może drugą część? Znacznie słabsza, ale właściwie można w chwili wolnego zerknąc;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam Innych, to najlepszy film jaki oglądałam ;)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Z filmów jedynie oglądałąm Kobietę w czerni, niestety HP bardzo mi w tym przeszkadzał xd

  OdpowiedzUsuń
 15. Oglądałam tylko Kobietę w czerni oraz Bez litości 2. Reszcie filmów muszę się przyjrzeć, bo cenię Twój gust i nie raz naprowadziłaś mnie na świetne produkcje :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie obejrzałabym "Kobietę w czerni", ale muszę znaleźć sobie dobre towarzystwo na seans :D
  Uwielbiam Red Hot Chili Peppers i Green Day :D

  Zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń

Witaj w Kruczym Gnieździe!

The moon is my sun,
the night is my day.
Blood is my life,
and you are my prey.