poniedziałek, 25 maja 2015

Stosisko na maj i czerwiec [05/06.2015]


W dzisiejszym poście zaprezentuje Wam książki, które będą towarzyszyły mi przez następne kilkadziesiąt dni. Zaznaczam, że wszystkie są egzemplarzami recenzyjnymi od  Wydawnictwa Novae Res. 


Od góry: 

1. Piotr Wielgosz "Za zieloną bramą"  -fantastyka-
2. Paweł Bojarski "Życie bywa znośne" -obyczajowa-
3. Joanna Patrzylas "Virion" -fantastyka-
4. Marcin Śniadecki "Król Olch" -historyczna-
5. Dariusz M. Preisler "Zagadka Widziadeł" -fantastyka-
6. Leszek Żuk "Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy"  -filozofia-


Od góry: 

1. Ryszard Grzywacz "Noc" -opowiadania-
2. Łukasz Skibiński "Trzy czwarte" -wspomnienia-
3. Justyna Towarek "Porcelanowe portrety" [recenzja]
4. Evanna Shamrock "Signum Sanguinem Mrok" - teraz czytam
5. Rafał Cichowski "2049" -science fiction-
6. Kamil Cywka "Bękart" -obyczajowa-

I jeszcze raz wszystkie razem: 

Zdaje sobie sprawę z tego, że dla wielu z Was prezentowane przeze mnie książki są w ogóle nieznane. Powodem tego jest fakt, iż niewielu blogerów sięga po książki Wydawnictwa Novae Res. Sama nie wiem czym jest to spowodowane. Chciałabym zmienić Wasze nastawienie do książek, które wychodzą nakładem wspomnianego Wydawnictwa. Bardzo często są to powieści  ciekawe i warte uwagi, której przez swoją małą popularność nie posiadają. Dlatego moim celem będzie wyłapywanie dla Was perełek z tegoż Wydawnictwa i przekonanie Was do niego. Oczywiście nie będę pisać samych pozytywnych recenzji, bo od samego początku działalności Kruczego Gniazda jestem z Wami szczera, a szczerość to dla mnie jako dla bloggera wartość podstawowa

Niemniej jednak może ktoś z Was już czytał książkę z mojego stosu? Co polecacie przeczytać w pierwszej kolejności? Osobiście mam w planach przeczytanie najpierw tych książek, które liczą sobie niewielką ilość stron, ale Wasze polecenie może mnie nakierować na zmianę moich planów. Niezwykle ważne jest dla mnie Wasze zdanie, dlatego aby ukierować Waszą ciekawość obok tytułów powyższych ksiażek napisałam z jakiego gatunku się wywodzą. Mam nadzieję, że dzięki temu napiszecie mi w komentarzu, które ksiażki Was najbardziej ciekawią. Wtedy w pierwszej kolejności zostaną przeze mnie zrecenzowane.

Kolejny stos, będzie stosem, w którym zaprezentuje Wam powieści, które sama nabyłam bądź zdobyłam w konkursie. Pozycję wyjątkowe. 

Odbiegając od tematu mam do Was pytanie: Czy obchodzicie Dzień Mamy? Jak świetujecie dzień poświęcony Waszej rodzicielce? I jakie ciekawe upominki jej sprawiacie? 

To tyle na dziś.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam życząć miłego dnia. 

CZARNY KRUK

15 komentarzy:

 1. "Noc" czytałam. Specyficzna opowieść. A "2049" mam zamiar zacząć dziś wieczorem. :D
  Co do dnia mamy. Obchodzę, ale raczej symbolicznie. Moja mama jakoś niespecjalnie za tym świętem przepada. A ja jako człowiek nie lubiący dostawać niepraktycznych prezentów, nie lubię takich też robić. Dlatego z reguły pytam co chciałaby otrzymać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja osobistą perełka od Novea Res to "Skazani" Alice Hill. Uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że lubisz polską literaturę. Miłego czytania. Coraz rzadziej sięgam po książki z tego wydawnictwa, gdyż coraz częściej trafiam niewypały :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam żadnej książki. Nie sięgam po pozycje wydawnictwa, ponieważ na kilku debiutach się zawiodłam, ale staram się to naprawić :) A mamę zabieram z bratem do cukierni, a kupiliśmy jej bon i kremy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam jak na razie kilka książek wydawnictwa i naprawdę mają niekiedy pozycje wręcz rewelacyjne, trzeba tylko na nie trafić. ;) Z wielką ciekawością zapoznam się z kilkoma z listy, ale najpierw z chęcią przeczytam Twoje opinie. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja często trafiam na recenzje książek tego wydawnictwa:) Naprawdę:) Dzień Matki obchodzę oczywiście, a kupując jakiś prezent po prostu pytam czego mama potrzebuje, bo jest taką osobą, że sama sobie żałuje na przyjemności.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś ostatnio nie mam ochoty na książki z Wydawnictwa Novae Res. Ale na "2049" się skusiłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgodnie z Twoimi przewidywaniami nie znam żadnej z powyższych książek, ale chętnie zapoznam się z ich recenzjami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie widzę żadnej, którą koniecznie chciałabym mieć, ale czekam na recenzje i wtedy będę mogła dopiero się określić :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny stos , zazdroszczę tylu cudnych zdobyczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyjemnej lektury :)) Czekam na recenzje! Ja z mamą byłam w pobliskim mieście i dałam jej m.in. prezent kosmetyczny, gdyż wygrałam bon na 100 zł i mama sobie wybrała co chce :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zwrócę uwagę na to wydawnictwo :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj w Kruczym Gnieździe!

The moon is my sun,
the night is my day.
Blood is my life,
and you are my prey.