sobota, 28 lutego 2015

Liebster Blog Award - po raz trzeci!

  Jeżeli chodzi o jakiekolwiek nominacje, to muszę przyznać, że mam z nimi nie lada problem. Wiecznie brakuje mi czasu aby odpowiedzieć na zadawane mi pytania. Jednak dzisiaj postanowiłam to zrobić, ponieważ jestem Wam niezwykle wdzięczna za te cztery nominacje, które się tak składały i składały. Jest mi bardzo miło za każde wyróżnienie, bo to zawsze to duże zaskoczenie zobaczyć nazwę swojego bloga lub nick wśród nominowanych osób.
  Dzisiaj niestety pytań Wam nie zadam, bo jeszcze ich nie mam, ale zrobię w przyszłości oddzielny post i wytypuje kilkoro z Was, aby tradycji Libster Blog Award stała się zadość. 
  Tymczasem zapraszam do przeglądnięcia zadawanych pytań i moich odpowiedzi. Z reguły jestem bardzo skrytą blogerką i niewiele o mnie rzeczy możecie wyczytać, więc tego typu post jest dla mnie zawsze dużym wyzwaniem. Z pewnością nie zdradzę o sobie wszystkiego i być może wyniknie taka sytuacja, że na któreś z pytań nie odpowiem, ale musicie mi wybaczyć. Nawet w blogosferze jestem skryta i nieśmiała.

  Pierwsza nominacja jest od Dominiki M.Do nazwy każdego z blogerów dodałam linkowanie, abyście też wpadli na ich bloga. Taka przy okazji promocja ;) 
  
 Jakie słowo najlepiej Cię opisuje i dlaczego?  
Myślę, że tym słowem będzie "mrok", ponieważ moim ulubionym kolorem jest czerń, interesują mnie rzeczy mroczne i tajemnicze. Przy tym nienawidzę realności. Rzeczywistość mnie przeraża. 

 Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? Polecisz nam jakąś piosenkę? 
Najbardziej lubię słuchać ostatnio takiego gatunku muzycznego jakim jest grunge. Do tego dodam jeszcze heavy metal i jego niemal wszystkie podgatunki. Zdarzam mi się też słuchać czystego rocka, ale ostatnio coraz rzadziej. Ballady metalowe i rockowe również nie są mi obce. Jest duża rozbieżność między tym co słucham i wymieniając je z pewnością bym Was zanudziła. Dana piosenka po prostu musi do mnie przemawiać, musi mieć przesłanie, wywołać jakieś emocje. Jestem bardzo wybredna, a przy tym otwarta na wszelkie muzyczne propozycje. Jeżeli mi się już coś spodoba to bardzo z danym utworem się utożsamiam. Do tego dodam muzykę klasyczną i filmową, bez której nie wyobrażam sobie rzeczywistości, w której żyjemy. 
Tak jak mówiłam, jestem jaka jestem i nie podzielę się z Wami żadną piosenką. Zostawię to na inną okazję. 

 Co w sobie lubisz/ cenisz? 
To pytanie jest naprawdę trudne, ponieważ niewielu ludzi lubi mówić o swoich zaletach. Jeżeli chodzi o wygląd to najbardziej cenie sobie w sobie moje oczy. Jestem w stosunku do nich bardzo narcystyczna. Pewnie dlatego, że zawsze patrzę ludziom prosto w oczy i są one zdecydowanie najbardziej przeze mnie zapamiętywalne. Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Ponadto to jedyny organ jaki nie rośnie w organizmie człowieka. 
Jeżeli zaś chodzi o cechę charakteru to uważam, że wrażliwość jest tym o czym należałoby tu napisać.  Chociaż czasami zastanawiam się czy to błogosławieństwo czy też przekleństwo..

 Czego najbardziej nie lubisz w ludziach?
Chciałoby się napisać, że wszystkiego, ale byłoby to zbyt powierzchowne. Jest naprawdę wiele rzeczy, których być może nie "nie lubię", ale bardziej nie rozumiem. Nie chcę tu o tym piać, bo jeszcze bardziej pozwoliłabym rosnąć swojej nienawiści do nich.

Pamiętasz książkę jaką przeczytałaś po raz pierwszy? Jaka to była?
Nigdy tego nie zapomnę. Seria o Harrym Potterze.

Czy jest film, który według Ciebie okazała się lepszy niż książka? Jaki?
"Charlie" czyli "The perks of being a wallflower " 

 Czy jest ktoś kto Cię inspiruje? Kto? 
Jest wiele takich osób. Nie są to ludzie z mojego otoczenia, ale jest multum artystów, pisarzy, reżyserów, którzy są moją inspiracją. 

 Kto jest Twoim ulubionym bohaterem książkowym?
Wybacz, nie potrafię sobie przypomnieć. Ale chyba takowy nie istnieje.

Jaki jest Twój ulubiony cytat?
Przypuszczam, że chodzi tu o cytat z książki. Przytoczę tu dwa cytaty, które pochodzą z "Gwiazd naszych wina" autorstwa Johna Greena. 
" Cholernie trudno jest zachować godność, gdy wschodzące słońce jest zbyt jaskrawe dla Twoich gasnących oczu" 
oraz cytat, który zaczyna wspomnianą książkę:
"Była pora przypływu. Holenderski Tulippan stał zwrócony twarzą do oceanu.
- Łączy, odpowiada, truje, odkrywa i maskuje. Popatrz tylko, nadchodzi i odchodzi, zabierając wszystko ze sobą.
- Co takiego? - zapytałam.
- Woda - odparł Tulippan - No i czas."

 Wolisz kupować książki czy wypożyczać je? Dlaczego? 
Zdecydowanie wolę wypożyczać, ponieważ fajnie jest mieć świadomość, że tą samą książkę czytał też ktoś inny i być może przeżywał te same emocje co Ty. Jest jeszcze ważna sprawa, bowiem jeżeli już kupię sobie książkę to cieszy mnie to, że jest już moja i mogę sobie ją postawić na półce. To dopiero satysfakcja. Więc już teraz sama nie wiem co jest lepsze.

 Jaki jest Twój wymarzony zawód? 
Artystka.

***

  Kolejna nominacja pochodzi od autorki bloga Książka Uskrzydla.

Możesz zmienić zakończenie jednej książki. Którą wybierasz i dlaczego właśnie ją?
Jednej z książek biograficznych, ponieważ chciałabym żeby ten artysta żył...

 Co najbardziej lubisz w czytaniu?
To, że dzięki temu mogę wykreować inną rzeczywistość, do której uciekam od własnego życia, które idealne nie jest. To, że każda z książek ma coś innego do powiedzenia. Kocham zapach książek, kocham trzymać je w dłoniach. Lubie czytanie za to, że po prostu jest.

Gdyby przyszło czytać CI jedną książkę do końca życia, na którą padłby wybór? 
Na dzień dzisiejszy "Powiedz wilkom, ze jestem w domu", chociaż jeszcze jej nie przeczytałam, ale spogląda już na mnie ukradkiem. 

Gdybyś miała trzy życzenia jakbyś je wykorzystała?
Bardzo osobiste pytanie, na które naprawdę nie chciałabym odpowiadać. 

Jak spędzasz wolny czas nie licząc czytania i blogowania?
Dużo szkicuje, bo malowidłami nazwać to jeszcze nie można. Pisze wiersze, krótkie opowiadania, prowadzę pamiętnik. Wychodzę na samotne spacery otoczona przyrodą. Oglądam filmy, kreskówki z młodszym bratem. Naturalnie słucham muzyki. Marzę i to bardzo często. Gram na keyboardzie. Czasami przez długie godziny patrzę się po prostu w okno rozmyślając nad rzeczywistością.

Jak widzisz siebie za 10, a nawet 20 lat?
Nie myślę o przyszłości.

Kto jest Twoim autorytetem? Jeśli go nie masz, kogo najbardziej podziwiasz?
Wydaje mi się, że już co nieco powiedziałam na ten temat w poprzedniej nominacji, więc pisanie tego samego nie ma sensu. 

Jak myślisz, dlaczego ludzie nie sięgają po literaturę? 
Ponieważ to wymaga wysiłku intelektualnego, a współcześni ludzie do takiego wysiłku nie chcą się zmuszać. Ponadto książki otwierają oczy na wiele ukrytych kwestii o których ludzie nie chcą wiedzieć, bo lepiej żyć w niewiedzy.

Jaka książka zmieniła twoje poglądy, sprawiła, że patrzysz na świat inaczej?
Gdybyś zapytała mnie o film sprawa byłaby prostsza. Tak sobie teraz patrze na te swoje pozycje i nie widzę, żadnej z nich, która by się nadawała jako odpowiedz na to pytanie. Jednak w głowie pojawiła się tytuł "Oskar i Pani Róża".

Największy książkowy gniot, jaki miałaś okazje przeczytać? 
Ostatnio? Zdecydowanie "Powrót" autorstwa Izabeli Sowy.

Jakie trzy filmy, każdy powinien obejrzeć i jakie trzy książki każdy powinien przeczytać? 
Sama nie wiem.. Zagięłaś mnie tym pytaniem. Gdyby chodziło o polecenie jakiś trzech pozycji filmowych i książkowych to sprawa byłaby prostsza. 

***

  Worek pytań od autorki bloga o tytule "Paranoja zaśpiewała refren mi..."

Jaki jest Twój ulubiony gatunek muzyczny? 
Odsyłam do zestawu pytań z pierwszej nominacji.

Co myślisz o stereotypach?
Myślę o nich z nienawiścią. Wykreował je człowiek, aby niszczyć drugiego człowieka. Sama spotykam się ze stereotypami dotyczącymi mojej osoby i często trudno jest z nimi żyć, więc mogłabym nawet walczyć o obalenie wszelakich stereotypów.

Przeżywasz czasem chwile pełne melancholii? 
Zdecydowanie tak. Są one większością mojego życia.

Jaki jest Twój "lek na wszystko"?
Muzyka i autodestrukcyjne obrazki. Poprawiają humor. I pasję. 

Skąd czerpiesz inspirację? 
Z otaczającej mnie przyrody. Czasami z ludzi, ale coraz rzadziej, bo większość jest taka sama. Wycięta z jednej tektury.. Czerpie inspiracje z małych, niedostrzeganych dla większości rzeczy. 

Twój przyjaciel zamienił się w zombie podczas apokalipsy.. Co robisz? 
Świetne pytanie... Z racji tego, że nie mam przyjaciół z pewnością taka sytuacja nie miała by miejsca. Ale gdybym rzeczywiście miała to... Czytaliście może The Walking Dead? Nie chodzi mi o serial, ale o książkę. Tam była taka sytuacja, w której pewną osobę (żeby nie zdradzać za dużo fabuły) spotkała podobna sytuacja i wiecie co zrobiła z tą ważną dla niej osobą, bez której nie mogłaby żyć? Chowała w piwnicy dostarczając jej wszystko to co dla zombie niezbędne. Myślę, że ja także zrobiłabym tak z moim przyjacielem.

Jaki jest Twój ulubiony kwiat?
Czarna róża bądź orchidea.

Jaki jest Twój smak z dzieciństwa? 
Grzanki jajeczne..  Haha. 

Czego nie potrafisz zrozumieć?
Ludzi. Niszczą świat i siebie wzajemnie.

Czy jesteś osobą tolerancyjną?
Tak.

Co może być uzależnieniem każdego człowieka?
Niech pomyśle. Jedną uzależnienie dla wszystkich? Zapach benzyny.

***

  Ostatnia skrzyneczka pytań od Katherine.

Ulubiony autor?
Stephen King. 

Film, serial, lub książką, który mogłabyś oglądać/czytać na okrągło? 
American Horror Story.

E-book czy książka papierowa? Co wybierasz? Dlaczego? 
Książka papierowa. Nic nigdy nie zastąpi zapachu i dotyku. To tak jak ze znajomościami przez internet. E-booki są internetowymi znajomymi, którzy owszem są, ale co z tego skoro nie możesz ich poczuć? Skoro nie możesz doświadczać?

Jakiej muzyki słuchasz? Podaj przykład (zespół, wokalista lub utwór)
Nirvana. 

Jak mogłabyś opisać siebie w jednym zdaniu?
Nie chcę mówić o sobie. 

Czym chciałabyś zajmować się w przyszłości?
Tak jak pisałam, chciałabym tworzyć coś co będzie żyło wiecznie.

Książka, która najbardziej zapadła Ci w pamięci? Dlaczego?
Wszystkie książki mistrza grozy Stephena Kinga. Dlaczego? Klimat. Niesamowicie wykreowany psychopatyczny klimat w niemal każdej jego książce.

5 piosenek, które słuchałeś ostatnio najczęściej? 
"Blew" Nirvana
"Asleep" The Smiths 
"Don't cry" Guns N Roses
"The Sow Must Go On" Queen
"Black Hole Sun" Soundgarden 

Najgorszy film i książka z jakimi się spotkałaś?
O książce już pisałam, a film? Sama nie wie. Wszystkie komedie romantyczne.  Z reguły filmy, które wybieram bardzo mi się podobają, dlatego trudno jest mi wytypować.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z blogowaniem?
Myślałam, że to będzie coś oryginalnego. Sami wiecie.. Myślałam, że nikt o książkach nie pisze. Ale się zdziwiłam, widząc tylu blogerów. Zaczynam, gdy ten "biznes" dopiero się rozkręcał i wtedy blogerzy pisali z sercem. Nie mówię, że tak teraz nie jest, ale naprawdę wielu blogów robi to dla darmowych egzemplarzy recenzyjnych. Taką mamy rzeczywistość. A ja to zrobiłam dlatego, że nie miałam z kim o tym porozmawiać. Nawet gdybym miała to nie rozmawiałaby, bo mam problemy z wypowiedzeniem chociażby jednego zdania. Dlatego piszę.

Blogi o jakiej tematyce czytasz najchętniej?
Z recenzjami książek.

To już koniec.
Dziękuje za uwagę. 
Tak jak pisałam nominuje kilkoro z Was w przyszłości. 
Jeszcze raz pragnę podziękować za nominacje. 
Pozdrawiam i życzę udanego weekendu. 
Czarny Kruk.

***
3 marzec

Pytania już gotowe oto one:

1. Czy jest coś co wyróżnia Cię na tle innych osób? Co to takiego? 
2. Jakiej muzyki słuchasz? Podaj przynajmniej pięc muzycznych propozycji. 
3.Czy jesteś wrażliwcem? Jeżeli tak, w jaki sposób to się u Ciebie objawia?
4. Czy jest coś co zmieniłbyś/abyś na świecie? Co to takiego i dlaczego właśnie to? 
5. Jesteś typem samotnika, czy raczej duszą towarzystwa?
6. Wyobraź sobie, że nadchodzi koniec świata. Jaką apokalipsą nas zgładzisz? 
7. Kto jest Twoim ulubionym autorem i jakie książki przekonały Cie do jego twórczości?
8. Co myślisz o karze śmierci?
9. Co myślisz o aborcji?
10. Za co oddałbyś/abyś życie?
11. Czy gdybyś żył/a w czasie II wojny światowej, to czy zdecydowałbyś/abyś się na ukrywanie osoby pochodzenia żydowskiego wiedząc o konsekwencjach ?
12. Co myślisz o homoseksualistach i transwestytach?
13. W której epoce, okresie historycznym lub w jakich latach chciałabyś/byś żyć? 

Pechowa trzynastka :) 

A teraz nominowane osoby: 


W związku z tym, że wielu blogerów darzę sympatią to nominowane osoby zostały wybrane drogą losową. Jeżeli ktoś z Was chcę odpowiedzieć na powyższe pytania, a wyróżnienia nie otrzymał to śmiało, czujcie się również nominowani. 
40 komentarzy:

 1. Szacunek za odpowiedzenie na wszystkie pytania! Ja odpowiadając na dwa zestawy nieźle się namęczyłam, a co dopiero cztery :D I dziękuję! Co do pytań... Rany, "Asleep" to jedna z piosenek mojego życia. Podzielisz się może kiedyś jakimś wierszem? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ukrywam, że było trochę z tym pracy, ale w gruncie rzeczy przyjemnie spędziłam czas przy tych odpowiedziach.
   Nie masz za co dziękować, to ja powinnam to zrobić :)
   "Asleep" poznałam poprzez książkę jaką jest "Charlie".
   Jeżeli napiszę coś naprawdę dobrego, co nadaje się do opublikowania to czemu nie ?

   Usuń
 2. Następnym razem jak będę w bibliotece, to wypożyczę w końcu jakąś książkę Kinga, bo tak dłużej być nie może żebym nie znała twórczości tego pana ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli chcesz, mogę polecić Ci kilka jego najlepszych dzieł :)

   Usuń
 3. Też mam problem z LBA, zawsze zapominam, że mam odpowiedzieć. Ale ostatnio dostałam ciekawe pytania w dwóch nominacjach, więc pewnie zrobię w przyszłym tygodniu wpis :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z nieukrywaną ciekawością czekam na takowy post.

   Usuń
 4. Taa... stereotypy zabijają i potrafią mocno zranić człowieka, też coś o tym wiem. Przyszłość jest dla mnie niczym wielka niewiadoma, moje wszystkie plany kończą się tylko na skończeniu gimnazjum, a co potem? Wole nawet się nie zastanawiać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ah to "American Horror Story" :D Do końca życia będę ci dziękować za tą twoją recenzję, która przekonała mnie do obejrzenia tego serialu :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli chodzi o mnie to Murder House oglądam już po raz drugi :)

   Usuń
 6. Sporo tych pytań. :) Ja zdecydowanie wolę kupować książki, mieć je na półce, w końcu jestem książkową zakupoholiczką. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak czytam Twoje odpowiedzi to widzę, że jesteś takim raczej samotnym żaglem... Książki są czasem lepszymi przyjaciółmi niż ludzie, na pewno doskonale o tym wiesz:) Pozdrawiam serdecznie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie jestem, jak to określiłaś "samotnym żaglem". Książki, muzyka, zwierzęta, przyroda, gry, filmy, seriale i wszystko inne jest lepsze od ludzi.

   Usuń
 8. Przyjemnie mi się czytało Twoje odpowiedzi. Jesteś niesamowicie charakterną osobą.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz słyszę o grunge. Nie wiedziałam, że jest taki gatunek muzyczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W rzeczywistości jest to podgatunek rocka psychodelicznego.

   Usuń
 10. Mroczny kruk z Ciebie, kurde naprawdę chciało Ci się odpowiadać na tyle pytań? :D Grzanki jajeczne, to grzanka z jajkiem sadzonym, czy chleb maczany w jajku i na patelnię? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No chciało, chciało. Musiałam to zrobić, żeby nie sprawić przykrości osobom, które mnie nominowały. Wśród tych mrocznych cech, które zdecydowanie dominują w mojej osobowości, posiadam też ociupeńkę tych pozytywnych c, które sprawiają, że danego człowieka da się lubić. Ale jest ich niewiele..
   Moje grzaneczki jajeczne z dzieciństwa to chleb w maczany w jajku i na patelni podgrzewany czy tam pieczony. Na gotowaniu się nie znam..

   Usuń
  2. Oja tak, tak, uwielbiam chleb maczany w jajku :D Najlepsze robi mój młodszy brat :D Mamy coś wspólnego ;) Na nominację odpowiem, świetne pytania, będę musiała się trochę pogłowić :D

   Usuń
 11. Wow, ile Ci się nazbierało do odpowiadania ;)
  Zapach benzyny - yeahh <3
  Ależ z Ciebie mroczna osoba ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, jest ich sporo.
   Benzyna ma coś w sobie...
   Dziękuje, to dla mnie nie mały komplement :)

   Usuń
 12. Widzę, że obcuję z bardzo ciekawą osobą ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jesteś bardzo ciekawą osobą i w wielu rzeczach zgadzam się z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajnie, że udzieliłaś takich wyczerpujących odpowiedzi. Mamy możliwość poznania Ciebie! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Smutne jest to, że tak trudno nam wymienić swoje pozytywne cechy, a z tymi negatywnymi idzie jakoś łatwiej. W końcu to my sami powinniśmy najlepiej znać swoją wartość i doceniać swoje zalety. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, jednak ludzie chyba są przesadnie skromni, a przez to obłudni. Taka natura ludzka..

   Usuń
 16. Widać po odpowiedziach, że faktycznie jesteś specyficzną osobą, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dziękuję za nominację, odpowiem na pytania jak tylko znajdę chwile czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie bacznie będę śledzić Twoje posty, ponieważ bardzo ciekawią mnie Twoje odpowiedzi.

   Usuń
 18. Ile pytań, ile odpowiedzi :) Przyjemnie je poczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Dziękuję za nominację! Postaram się odpowiedzieć na dniach. ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Hej to dobrze, że jesteś nieco tajemnicza - paple, które widzą tylko czubek własnego nosa strasznie mnie irytują :)
  Co do nominacji chętnie odpowiem, ale muszę przemyśleć odpowiedzi - co za pytania! Teraz mam się nad czym zastanawiać :)

  PS. Piosenka "Asleep" The Smiths mnie zaczarowała...

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja strasznie nie lubię kłamców, a często mam nosa do tego, kto zataja prawdę, albo zmyśla i po prostu aż krew się we mnie burzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Gratuluje tylu nominacji, zazdroszczę !

  Pozdrawiam :*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Gratuluję nominacji, bardzo przyjemnie mi się czytało twoje odpowiedzi ;)

  http://recenzjemysterieux.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Widzę że słuchamy podobnej muzyki ;). A co do nominacji, to bardzo dziękuję za wyróżnienie, ale nie wiem czy znajdę czas by odpowiedzieć na pytania. Ale będę je miała na uwadze, jak tylko znajdę chwilę i jak mi się komputer nie zepsuje, bo coś ledwo dyszy :/

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziękuję za nominację. :*
  Na pytania odpowiem za tydzień, przy kolejnej Niedzieli Blogującej.

  OdpowiedzUsuń
 26. Tak mi się przez Ciebie przypomniało, że miałam kiedyś "Oskara i Panią Różę" przeczytać. Chyba już wszyscy czytali, tylko nie ja... No, nic. Zaległości należy nadrabiać ;).

  OdpowiedzUsuń

Witaj w Kruczym Gnieździe!

The moon is my sun,
the night is my day.
Blood is my life,
and you are my prey.