sobota, 14 lutego 2015

English Matters 50/2015 |styczeń/luty|

CENA: 9,50 zł

50 już numer uznanego przeze mnie magazynu, który okazał się dla mnie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o naukę języka angielskiego, języka, który ma przyszłość i który jest bardzo potrzebny przede wszystkim młodym ludziom. Oprócz tradycyjnych artykułów, ten numer ma dla nas aż dwa konkursy, które umożliwią pokazanie swoich zdolności językowych w następnym numerze English Matters. Zainteresowanych o więcej informacji odsyłam do magazynu. 

A co zajdziecie w środku? 

PEOPLE AND LIFESTYLE
W tym dziale dowiemy się nieco więcej o małżeństwie, które spogląda na nas z okładki. Książe William i Księżna Kate oraz ich potomek. Dowiemy się wiele różnych i ciekawych rzeczy na temat rodzinny królewskiej. Wkradniemy się do ich dzieciństwa i staniemy się bogatsi o wiedze na temat ich żcyia prywatnego.

Jednak jak dla mnie ważniejszym tematem i o wiele ciekawszym był ten o tytule : "Making Learning Easier", w którym to zaoferowano mi wiele ciekawych rozwiązań, wskazówek, a także gadżetów, które ułatwią mi naukę języka angielskiego. Warto się z nim zapoznać, bo być może, któraś z tych opcji pomoże Wam w tym aby nauka stała się nie tyle efektowniejsza co bardziej ciekawsza.

CULTURE
A teraz wspaniała wiadomość dla tych, których zafascynowała książka "50 twarzy Greya", a także zaintrygował film, który dzisiaj wszedł do kin o tym samym tytule. Razem z magazynem English Matters zdemaskujecie Greya. 

Kolejnym bardzo ciekawym, a zarazem jednym z najlepszych artykułów okazał się "University with a Soul". Odwiedzimy uczelnie, które są bardzo prestiżowe i posiadają swój charakter bądź jak kto woli klimat. Aż chcę się osobiście zobaczyć je na własne oczy, dotknąć ich murów i zagłębić się w ich historie. 

Piosenka "American Pie" autorstwa Don McLean okazała się świętym urozmaiceniem numeru 50. Dowiemy się o czym dokładnie ona jest i jakie skrywa sekrety. 

TRAVEL..
... to jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie działów w każdym numerze English Matters. Tym razem odwiedzamy Oszałamiający Amsterdam. Było mi dane osobiście być w tym pięknym miejscu, a artykuł jedynie przypomniał mi o tym, że to z pewnością ciekawe i godne polecenia miejsce do odwiedzenia,. 

Jest jeszcze wiele innych działów o których nie chcę się rozpisywać, bo wydaje mi się, że popsułabym Wam jedynie przyjemność z poznawania ich osobiście. Tak jak zawsze dostajemy wiele różnych ciekawostek na temat wybranych wydarzeń, a przy tym wiele przydatnych słówek, które wzbogacają nasze słownictwo. Uwierzcie mi, język angielski ważnym językiem jest i warto znać chociażby jego postawy, a jeżeli nie chcę Wam się uczęszczać na dodatkowe korepetycje, bądź nie macie do tego głowy to z pewnością czasopisma English Matters w bardzo dużym stopniu pozwolą Wam uzupełnić swoje braki.

9 komentarzy:

 1. Amsterdam:) Jak ja Ci zazdroszczę, że tam byłaś. Z chęcią poczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba pierwszy raz zobaczyłam cenę tego magazynu, o mamo- spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten numer niestety mnie ominął, ale postaram się go jakoś dostać :) Amsterdam... muszę tam kiedyś wrócić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach kupić następny numer tego magazynu (chciałam ten, ale nigdzie już go nie mogłam dostać, za późno się zdecydowałam).

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciągle mam w planach poznanie tego magazynu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie podpasowała mi ta gazeta. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę w końcu przeczytać ten magazyn :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasami zdarzało mi się czytać ten magazyn i faktycznie można obyć się ze słówkami w języku angielskim. Jednak od pewnego czasu chętnie do nauki używam readersów https://www.jezykiobce.pl/s/60/readersy-angielski i muszę powiedzieć, że są efektywne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również pamiętam doskonale to czasopismo i w sumie jest to pewien element mojej nauki języka angielskiego. Dziś mój syn chodzi na kurs języka angielskiego https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-dla-mlodziezy/ i jak widzę to bardzo podoba mu się takie podejście do nauki.

  OdpowiedzUsuń

Witaj w Kruczym Gnieździe!

The moon is my sun,
the night is my day.
Blood is my life,
and you are my prey.