poniedziałek, 8 lipca 2013

Barbara Rybałtowska 'Romanse w Paryżu'

AUTOR: Barbara Rybałtowska
TYTUŁ: Romanse w Paryżu
WYDAWNICTWO: Axis Mundi
GATUNEK: literatura piękna
DATA WYDANIA: 2009
ILOŚC STRON: 192
CENA: 29.90 zł 


Zatrać się w świecie paryskich kabaretów, romantycznym Paryżu i miłości, która pojawia się niespodziewanie, w nieodpowiednim momencie życia, miłość przez którą trzeba się bronić. 

Barbara Rybałtowska- autorka sagi 'Bez pożegnania', 'Szkoła pod baobabem'. 'Koło graniaste', powieść 'Kuszenie losu', 'Magia przeznaczenia'. Pisarka, autorka tekstów piosenek, monodramatu 'Próba u Poli Negri'', liczne biografie znanych postaci polskiej sceny: Barbary Brylskiej, Barbary Wrzesińskiej, Stefana Rachonia, Igi Cembrzyńskiej i Andrzeja Kondratiuka. 

'Romanse w Paryżu' to już moje drugie spotkanie z twórczością Barbary Rybałtowskiej. Tym razem autorka stworzyła niezwykły klimat paryskich miejsc. W książce poznajemy Ewę, która zawodowo śpiewa i z tego się utrzymuje. Los chciał, ze znalazła się w Paryżu, gdzie poznaje Daniela Duval, który jest znanym kompozytorem i tak jak ona piosenkarzem. Zakochał się w Ewie od pierwszego wejrzenia, a ona staje przed trudnym wyborem: mąż i córka czy nowa miłość?

Często wypowiadam się, że nie przepadam za romansami, jednak do dwóch autorów mam słabość: Barbary Rybałtowskiej i Nicholasa Sparksa. Ci dwaj pisarze są autorami książek z wątkiem miłosnym, po które chętnie i dość często sięgam. Z pewnością jest to spowodowane ich stylem pisania, a także coraz to nowszymi i oryginalnymi pomysłami na historie miłosne. Obu autorów bardzo sobie cenie i z chęcią polecam. 

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Było to spowodowane świetnym pomysłem, a także licznymi dialogami, które prowadzone są z lekkością. Postacie to ludzie, których moglibyśmy spotkać na swojej drodze, dzięki temu książka staje się bardziej realna. Pióro autorki przypadło mi jak najbardziej do gust już po pierwszym spotkaniu z jej twórczością. Wraz z bohaterami przeżyłam różne rozterki, a także radości. Jeśli chodzi o postacie to za dużo o nich nie wiemy. Ewa jest kwestionowaną główną bohaterką tej książki. To wokół niej rozgrywa się cała akcja. Jest matką, której córka za często nie widuje w domu, ponieważ jako śpiewaczka często wyjeżdża zaniedbując w ten sposób swoich najbliższych. Jej miłość do męża powoli wygasa, a jej nowy kochanek jej zdecydowanie wystarcza. Czy ją polubiłam? Mogę  śmiało powiedzieć, ze jej zachowanie nie podobało mi się, ale jej postać nie przeszkadzała mi. Traktuje ją jako przestrogę. 

Nie jestem znawczynią romansów, więc nie mogę Wam powiedzieć czy ta książka jest wybitna czy wręcz przeciwnie. Mnie czytało się ją lekko choć sam pomysł na książkę stał się trochę schematyczny, ponieważ znam wiele takich historii gdzie gwiazda zakochuje się w zwykłym człowieku. Pomimo różnych opinii na temat tej książki, mi ona dała chwile relaksu i wypoczynku. Polecam teraz, kiedy jest lato. Z pewnością zapomnicie przy niej o troskach dnia codziennego. 
OCENA:  7/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje Wydawnictwu Axis Mundi

Recenzja dostępna również na:


16 komentarzy:

 1. Też nie przepadam za romansami, ale temu może dałabym szansę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce, ale chętnie bym ją przeczytała. Może dlatego, że lubię powieści z Paryżem w tle :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tam bardzo lubię romanse, więc pewnie niedługo przeczytam ksiązkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Romanse nie są moimi ulubionymi książkami, aczkolwiek
  może się jednak skuszę...?

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam teraz do recenzji jedną z książek tej autorki i mam nadzieję, że będzie mi się ją dobrze czytać. Po tę też może kiedyś sięgnę. : )

  OdpowiedzUsuń
 6. nie słyszałam o tej książce, ale po przeczytaniu recenzji widzę, że niestety nie jest to mój styl, niestety...
  ale czekam na kolejne recenzje ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. O Paryżu mogę czytać wszystko :)
  Widzę, że obecnie czytasz Hotel Zaświat, jestem ciekawa jak Ci się spodoba, bo mnie ta książka porwała bez reszty.

  OdpowiedzUsuń
 8. To jak widzę ciekawa powieść. Paryż i artyści, to mnie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Całkiem ciekawie się zapowiada. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj bardzo chętnie bym przeczytała :) Lubię takie klimaty :D
  I mam malutką prośbę :) Jestem nowa w blogosferze, dlatego jeszcze nie do końca wszystko "łapię" - będę wdzięczna, jeżeli zerkniesz na mojego świeżutkiego bloga i ewentualnie wskażesz błędy, o których nie wiem, a które popełniam :)
  Pozdrawiam ! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś ta książka do mnie nie przemawia, więc wolę ją sobie odpuścić :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że sam Paryż już tworzy klimat i na romanse pasuje...

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie słyszałam wcześniej o tej pisarce, ale fabuła niezbyt mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 14. Od dawna mam ochotę na tę książkę:) Paryż + romans+ artyści - dla mnie idealnie!

  OdpowiedzUsuń
 15. też nie mogę się oprzeć Sparksowi

  OdpowiedzUsuń

Witaj w Kruczym Gnieździe!

The moon is my sun,
the night is my day.
Blood is my life,
and you are my prey.