poniedziałek, 2 września 2013

Alice pyta czyli ciekawska sonda

Witam! Ostatnio wpadłam na taki pomysł, żeby na blogu pojawił się nowy cykl. Nazwałam go Alice pyta: ciekawska sonda. Zabawa będzie polegać na tym, że ja raz w tygodniu będę umieszczać posta, w którym będzie gotowa sonda, a Waszym jedynym zadaniem będzie odpowiedzieć na pytanie. Oczywiście zapraszam do dyskusji pod postem. Pytania będą dotyczyć książek, jak i spraw codziennych. Mam nadzieje, że będziecie się dobrze bawić.  Taki post jak już pisałam, będzie pojawiał się raz w tygodniu. Niestety nie mogę podać Wam dokładne w jakim dniu będą te posty, ponieważ będzie to zależne od mojego planu lekcji. 
A teraz czas na dzisiejsze pytanko: Piszecie recenzje od raz na laptopie/komputerze czy na brudno? 
Ostatnio te pytanie zadałam uczestnikom Liebster Blog Award, a dzisiaj chcę się spytać o Wasze zdanie na ten temat. Osobiście kiedyś pisałam na brudno, ale gdy zauważyłam, że zabiera mi to podwójnie czas, a do tego trzeba organizować kartki, które potem zamieniają się w chaos, zrezygnowałam i teraz piszę od razu na laptopie. Jestem ciekawa Waszego zdania. Zapraszam również do dyskusji pod postem. 

43 komentarze:

 1. jasne, że na komputerze - przecież można pisać na kilka razy. na kartce piszę bardzo, bardzo rzadko a mianowicie na nudnych lekcjach w szkole xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też jest jakieś rozwiązanie, nie wiem czy bym potrafiła pisać na lekcjach, nawet tych luźnych, bo nasza klasa jest nierozgarnięta :)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na co powinienem kliknąć, jeśli piszę najpierw "na brudno" w Wordzie? :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Od razu na komputer! Nie mam zamiaru się podwójnie męczyć ;D No, chyba, że gdzieś wyjadę, a mnie nagle "natchnie" na pisanie recenzji.
  Fajny pomysł na cykl ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak robię, jak mam przypływ weny to mogę pisać nawet na stole :)

   Usuń
 5. Gdy mnie łapie niemoc twórcza lub gdy nie podoba mi się napisany - na komputerze - fragment, chwytam kartki. Na każdej piszę wtedy jeden akapit. Niezależnie ile on by zajął. Zdecydowanie jednak wolę pisać na komputerze.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Naturalnie na komputerze. :D W dobie elektroniki jest dla mnie szybciej i przyjemniej. Zawsze mogę coś poprawić, bez kreślenia, jest szybko i zawsze można w razie czego zaczerpnąć inspiracji ze stron poświęconym książkom. Zresztą ja osobiście wolę pisać na klawiaturze niż długopisem, mam wrażenie, że wtedy łatwiej przychodzi do mnie natchnienie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na komputerze/laptopie. Jednak zdarzyło mi się że jakaś ciekawa myśl przychodziła mi do szkoły np w szkole czy w autobusie- dlatego zawsze mam przy sobie notatnik i długopis :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak trzymać, podobnie jak ty zawsze staram się mieć przy sobie długopis i kawałek kartki :)

   Usuń
 8. Ja od razu piszę na laptopie, ale o wiele bardziej lubię pisać długopisem na kartce. Lubię tak pisać, żeby mnie rozbolała ręka. Wtedy czuje tak jakby satysfakcję z tego co napisałam. ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. generalnie na laptopie, tylko czasem na brudno, jak mnie już oczy bolą od wgapiania się w ekran ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja piszę od razu na komputerze, ale czasem na zapas w wordzie :P

  OdpowiedzUsuń
 11. To zależy od sytuacji:) Częściej piszę od razu na komputerze, ale zdarza mi się na brudno np. w pracy:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Już przy czytaniu książki mam jakieś luźne kartki by zapisać swoje wrażenia, potem tworzę recenzję na komputerze.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się z Emą - tylko na komputerze, a na brudno ewentualnie na lekcjach jak nie mam co robić. Tak to się traci czas, pisząc, a później przepisując.

  OdpowiedzUsuń
 14. Na kartkach zapisuję najważniejsze myśli, które przyjdą mi do głowy podczas czytania + bohaterów, a całą recenzję na komputerze. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Na kartkach zapisuję ważne momenty w lekturze, przemyślenia, a potem piszę recenzje i wplatam te myśli :)

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. głos oddałam, ale kiedyś też pisałam najpierw na brudno, robiłam notatki podczas czytania ale zrezygnowałam z tego. skróciłam także recenzje i zmieniłam styl :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam brać udział w takich sondach oddając swój głos ;D

  OdpowiedzUsuń
 18. Pisze na komputerze stacjonarnym, rzadziej na netbooku. Przeważnie od razu w okienku bloga, potem zapisuję, dopracowuję przez kilka dni i publikuję lub ustawiam datę publikacji : )
  Ogólnie staram się pisać posty na przyszłość, żeby w razie braku czasu na blogu nie pojawiła się martwa cisza : )

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja piszę na brudno, ponieważ przepisując na komputer mam możliwość nanieść poprawki. Owszem, jest to dłuższa metoda, ale mi taka odpowiada. ;) Czasami w trakcie czytania zapiszę sobie jakąś uwagę, ale tylko dlatego, że mogę ( co jest bardzo prawdopodobne) zapomnieć. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Od razu na komputerze, nie chciałoby mi się tego jeszcze raz przepisywać ;d

  OdpowiedzUsuń
 21. Na komputerze :) Piszę raz, a potem czytam kilka razy i poprawiam co mi się nie podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 22. od razu na komputerze :) nie lubię przepisywać:)
  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Na kartce tworzę notatki, słowa-klucze, ale recenzje piszę od razu na komputerze, bo tak jet praktyczniej. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja recenzji książek nie piszę, ponieważ do humanisty mi daleko tak samo jak do talentu pisarskiego i szczerze podziwiam ludzi którzy tak potrafią. ;) A jeśli chodzi o pisanie postów to czasami piszę je wcześniej w łóżku na telefonie a potem wysyłam notatkę na maila. Na kartce zapisuję tylko pomysły na posty, słowa, które idealnie się "wstrzelą" w ich temat, chyba jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło napisać całego posta na kartce. Najczęściej piszę posty od razu na komputerze, jest zdecydowanie wygodniej. :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja od razu na kompie i zaś poprawiam, jak coś chcę zmienić:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja oczywiście piszę recenzje pd razu na laptopie. Nie wyobrażam sobie innego sposobu.

  OdpowiedzUsuń
 27. Od razu na komputerze czytam i poprawiam na bieżąco, szkoda by mi było czasu z pisaniem na brudno i przepisywaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Rzadko zdarza mi się pisać na brudno na kartce ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Mam zeszyt w którym od czasu do czasu coś notuję, ale właściwie zawsze piszę od razu na komputerze. Nie wyobrażam sobie żeby pisać coś na kartce, a potem przepisywać to na klawiaturze - strata czasu.

  OdpowiedzUsuń
 30. Komputer - zawsze :) Szkoda czasu na przepisywanie :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Zawsze na komputerze. Czasami jedynie zapiszę sobie jakąś uwagę na kartce, którą potem będę chciał umieścić w recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 32. Należę do większości - komputer!:) Choć na nim mam kilka wersji "na brudno":)
  Dobry cykl, warto poznawać innych w ten sposób;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja też na komputerze, bezpośrednio w polu "nowy post" ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Zazwyczaj piszę w trakcie czytania jakieś moje luźne myśli na kartce, a dopiero później wszystko to razem składam w całość na laptopie;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj w Kruczym Gnieździe!

The moon is my sun,
the night is my day.
Blood is my life,
and you are my prey.